wtorek, 30 sierpnia 2016

Odbudowa pałacu w Zatoniu w Kontrakcie Regionalnym?

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Janusz Kubicki mówił o szansach na odbudowę zrujnowanego pałacu Doroty Talleyrand w parku pałacowym Zatonie w Zielonej Górze. Odbudowa pałacu znalazła się w gronie kilku inwestycji z zakresu kultury rekomendowanych do Kontraktu Terytorialnego dla województwa lubuskiego.

Jest więc szansa na odbudowę ongiś najcenniejszego zabytku Zielonej Góry. Niemniej, nieznane są plany szczegółowe odbudowy pałacu. Już teraz, w obliczu tej - zaawansowanej przecież pod względem organizacyjnym inwestycji- powinno się takie dokumenty opublikować.

Pan Skorulski skomentował te plany. Mówi on: myślę ze taka inwestycja jak odbudowa pałacu jest to szansa aby wzbogacić się o obiekt który będzie służył kulturze i zachowaniu dziedzictwa kulturowego. Jest to jedyny tego typu obiekt pałacowy w mieście który będzie służył mieszkańcom jak i przyjezdnym do Zielonej Góry. Koncepcja odbudowy jest opracowana.--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

9 komentarzy:

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?