piątek, 26 sierpnia 2016

Newsletter Urzędu Marszałkowskiego Województwa LubuskiegoGZ.II.0620.1.162.2016                                                                                Zielona Góra, 26.08.2016 r.

 

Newsletter nr 162

 


Jest pozytywna ocena wojewody w sprawie gorzowskiej radioterapii

26 sierpnia br. Wojewoda Lubuski wydał pozytywną opinię w sprawie budowy oddziału radioterapii przy gorzowskim szpitalu. - Oznacza to, że nie ma już formalno-prawnych przeszkód by rozpocząć inwestycję -  podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak. Przypomnijmy, że zgodnie ze znowelizowaną ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych od lipca br. każda inwestycja, której wartość przekracza 3 mln zł musi uzyskać ocenę wojewody, który swą decyzję podejmuję w oparciu o opinię Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z wcześniej opublikowanych przez Ministra Zdrowa map potrzeb zdrowotnych w zakresie onkologii dla województwa lubuskiego wynika, że istnieje potrzeba zwiększenia ilości akceleratorów w naszym regionie. Zgodnie z wynikami modelu optymalizacyjnego w Gorzowie powinien powstać ośrodek radioterapii wyposażony w dwa przyspieszacze liniowe. - Mamy tutaj najgorszą dostępność do leczenia onkologicznego. Jestem więc spokojna o finansowanie tych urządzeń – mówiła 8 sierpnia br. w Gorzowie Wlkp. marszałek Elżbieta Anna Polak. To właśnie wtedy podpisana została umowa na dofinansowanie inwestycji w wysokości 4 mln zł.  – To jedna z najważniejszych inwestycji na północy regionu i bardzo oczekiwana. Pieniądze na jej realizację chcemy pozyskać z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych oraz RPO Lubuskie 2020.

Realizacja projektu ma na celu zwiększenie dostępności do wysokiej jakości usług zdrowotnych w obszarze chorób nowotworowych. - Pieniądze chcemy pozyskać z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Natomiast rozbudowa – myślę tutaj o tej części infrastrukturalnej, pokryta zostanie z Regionalnego Programu Operacyjnego kwotą ok. 25 mln. Taki montaż finansowy chcemy zrealizować. Wkład własny częściowo w kwocie ok. 5 mln zł pokryje również szpitalna spółka w Gorzowie – wyjaśniła E. Polak.  Marszałek podkreśla także, że rozwój usług onkologicznych będzie także dużym zastrzykiem finansowym dla szpitala.

Warto dodać, że 22 sierpnia br. wojewoda podjął również pozytywną decyzję w sprawie budowy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Szpitalu Klinicznym w Zielonej Górze. To obok gorzowskiej radioterapii druga najważniejsza dla samorządu lubuskiego inwestycja w ochronie zdrowia.

 

Lubuska Akademia Rozwoju – I sesja wykładowa

Studenci Lubuskiej Akademii rozwoju rozpoczęli naukę. Pierwsze sesje wykładowe odbyły się 26 sierpnia br. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego oraz Parku Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego w Nowym Kisielinie. - W obecnej rzeczywistości najbogatszy jest ten, kto ma wiedzę i informację. Informacja jest w związku z tym najcenniejszym towarem. Państwo tutaj dostajecie ją za darmo. Ta wiedza może być źródłem sukcesu - mówiła podczas spotkania ze studentami marszałek Elżbieta Anna Polak.

Lubuska Akademia Rozwoju, której misją jest dostarczenie najnowszej wiedzy o teorii i praktyce wynikającej z realizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego oraz płynących z tego tytułu korzyści dla samorządów i przedsiębiorstw zainaugurowała swoją działalność 18 lipca br. Teraz przyszedł czas na prawdziwą naukę.

Podczas sesji wykładowej w Zielonej Górze marszałek Elżbeta Anna Polak przedstawiła najważniejsze wydarzenia ostatniego miesiąca, majace wpływ na rozwój regionu. - Chcielibyśmy żebyście się orientowali co się dzieje w samorządzie. Wiele z tych działań łączy się ze wdrażaniem Regionalnego Programu Operacyjnego oraz realizacją Strategii Rozwoju Województwa - wyjaśniła.

Sesja w Zielonej Górze poświęcona była bazie konkurencyjności Funduszy Europejskich. Ekspertem w tym zakresie była Anna Dobrowolska, Kierownik Wydziału Kontroli Departamentu Programów Regionalnych UMWL. Ponadto mowa była także o nowelizacji prawa zamówień publicznych w związku z implementacją dyrektyw 2014/24/UE i 2014/25/UE z dnia 26 lutego 2014. Ekspertem w tym obszarze był Krzysztof Puchacz – specjalista ds. prawa zamówień publicznych.

Podczas sesji w Nowym Kisielinie propozycje EFS dla przedsiębiorców oraz Rejestr Usług Rozwojowych zaprezentował Marek Kamiński – Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego UMWL.  Studenci dowiedzieli się także jak skutecznie przygotować strategię eksportową. Praktyczne aspekty wprowadzenia produktów i usług na rynki zagraniczne zaprezentował Łukasz Żak – specjalista ds. prawa gospodarczego.

Lubuska Akademia Rozwoju ma charakter doradczo-szkoleniowy i podzielona będzie na bloki tematyczne dotyczące szeroko rozumianej polityki regionalnej. Będą one obejmowały takie zagadnienia jak np.: wykorzystanie środków unijnych (w tym palącej kwestii podnoszenia poziomu kształcenia zawodowego i kwalifikacji pracowników sektora MŚP), ponadto sprawy społeczne, ochrony zdrowia, zagadnienia ochrony środowiska i rolnictwa, infrastruktury transportowej oraz wsparcia przedsiębiorczości, innowacji oraz promocji marek produktowych. Przez najbliższy rok eksperci przekażą słuchaczom unikatową wiedzę o realizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego w teorii i praktyce oraz o płynących z tego korzyści dla przedsiębiorstw i samorządów. Pokażą, że działania firmy, lokalnego samorządu i regionu to powiązane ze sobą organizmy gospodarcze.

 

Przyjrzą się lubuskiej ochronie zdrowia

Lekarze i pielęgniarki, przedstawiciele trzeciego sektora, uczelni, a także samorządowcy na czele z marszałek Elżbietą Anną Polak. W poniedziałek (29.08) w urzędzie marszałkowskim po raz kolejny zbierze się Lubuska Rada Zdrowia. Tym razem gremium zajmie się m.in. sprawozdaniem z wdrażania Lubuskiej Strategii Ochrony Zdrowia na lata 2014-2020, sprawdzając stopień realizacji najważniejszych punktów dokumentu.

Przyjęcie wspomnianego sprawozdania, ze względu na wagę dokumentu, będzie głównym punktem spotkania. Strategia to jeden ze kluczowych planów określających cele związane z ochroną zdrowia w Lubuskiem. Realizacja tych działań wpłynie na zwiększenie jakości życia lubuszan poprzez poprawę zdrowia mieszkańców naszego regionu. Dokument ma także pomóc w zapewnieniu swobodnego i równego dostępu do opieki medycznej o możliwie najwyższym standardzie.

Podczas poniedziałkowego spotkania Rada omówi także drugą odsłonę programu polityki zdrowotnej wczesnej diagnostyki chorób nowotworowych płuc dla mieszkańców województwa lubuskiego w 2016 r. Dzięki programowi lubuszanie (w wieku 55-80 lat) skorzystają z bezpłatnych badań lekarskich. Po pomoc będa mogli zgłosić się mieszkańcy palący od co najmniej 30 lat lub osoby palące w przeszłości, które rzuciły nałóg najpóźniej 15 lat temu.

Poza tym Rada zajmie się priorytetami Regionalnej Polityki Zdrowotnej (Instrument Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Służbie Zdrowia) i Regionalnym Programem Zdrowotnym finansowanym ze środków RPO – Lubuskie 2020 pn. Program polityki zdrowotnej wczesnego wykrywania i zapobiegania cukrzycy oraz jej powikłań wśród osób w wieku produkcyjnym, zamieszkującym teren województwa lubuskiego.

LUBUSKA RADA ZDROWIA

Lubuska Rada Zdrowia została powołana do życia kilka lat temu. Do jej zadań należą m.in. analiza sytuacji zdrowotnej oraz ocena potrzeb zdrowotnych mieszkańców województwa lubuskiego, a także wyrażanie stanowisk oraz przedstawianie rekomendacji w tych kwestiach, również opiniowanie programów ochrony zdrowia przygotowywanych przez inne podmioty.

 

 

Z senatorem Dowhanem o promocji

Obchody 70-lecia żużlowego klubu sportowego Falubaz oraz współpraca w ramach Lubuskiej Akademii Rozwoju to główne tematy spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z senatorem RP Robertem Dowhanem. – Lubuskie to region żużlowych mistrzów. Dwie nasze drużyny są obecnie na szczycie ligowej tabeli i będą walczyć o medale. To naturalne, że samorząd województwa wspiera oba kluby. Żużel to nasza regionalna marka – podkreślała marszałek.

Lubuskie - region żużlowych mistrzów

Po zakończonej wczoraj rundzie zasadniczej PGE Ekstraligi żużlowej lubuskie drużyny zajmują dwa pierwsze miejsca: Stal Gorzów pierwsze, Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra drugie. Klub z południa regionu miejsce to zapewnił sobie ostatecznie wygrywając na swoim torze z Unią Tarnów 59:31. Obie lubuskie drużyny walczyć będą w play offach o medale Mistrzostw Polski. Zawodnicy z Zielonej Góry zmierzą się z drużyną Get Well Toruń, a gorzowianie rywalizować będą z Betardem Spartą Wrocław.

Samorząd województwa wspiera oba lubuskie kluby. Zobacz: dofinansowanie dla klubów żużlowych  w latach 2011-2016.

W tym roku jest jeszcze jeden powód do świętowania. To jubileusz 70-lecia Falubazu. Kulminacją tych wydarzeń ma być mecz Polska - Reszta Świata. Senator Robert Dowhan zwrócił się do marszałek z prośba o objęcie wydarzenia patronatem.

Wsparcie dla Lubuskiej Akademii Rozwoju

Rozmowa dotyczyła także współpracy w ramach działalności Lubuskiej Akademii Rozwoju. Senator Robert Dowhan uczestniczył w inauguracji pierwszej sesji wykładowej. Zobowiązał się także do promocji inicjatywy w Senacie oraz pozyskania ekspertów – wykładowców Akademii.

 

Lubuscy paraolimpijczycy w drodze do Rio!

18 niepełnosprawnych sportowców w biało-czerwonych strojach reprezentować będzie Polskę i województwo lubuskie podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro! 25 sierpnia odbyło się uroczyste pożegnanie lubuskiej reprezentacji. - Gratuluję wam już samego udziału w Igrzyskach. Życzę nie tylko medali, ale też wspaniałych emocji, które tam przeżyjecie, bo naprawdę na to zasługujecie – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. Podczas uroczystości odbyło się także podpisanie i przekazanie flagi woj. lubuskiego.

Podczas uroczystego pożegnania marszałek Elżbieta Anna Polak podkreślała, że samorząd województwa wspiera sport i sportowców, szczególnie tych niepełnosprawnych, którzy mimo przeciwności i barier osiągają tak wielkie sukcesy. - Chcemy powiedzieć jak bardzo jesteście ważni dla regionu. Jesteście niedoścignionym wzorem. Jesteśmy z was dumni, że pomimo ograniczeń związanych z chorobą sięgacie gwiazd, że potraficie pomimo przeciwności losu zdobywać medale – mówiła.

Marszałek poinformowała także, że Zarząd Województwa Lubuskiego zabezpieczył środki na nagrody finansowe dla medalistów olimpijskich: 20 tys. zł za złoto, 14 tys. zł za srebro oraz 10 tys. zł za brąz.

Za spotkanie z marszałek Polak oraz wsparcie zarządu województwa dziękowała Danuta Tarnawska - prezes Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „START" Zielona Góra.  - To spotkanie jest bardzo ważne dla wszystkich sportowców niepełnosprawnych.  Jest to wyraz szacunku do tego co robią na co dzień, jak ciężką wykonują pracę – podkreślała.

Poinformowała także, ze to pierwsza tak liczna reprezentacja województwa lubuskiego podczas igrzysk paraolimpijskich, która stanowi 20% całej polskiej ekipy! (Polska reprezentacja liczy 90 osób, Lubuskie reprezentować będzie 18 osób) -Jesteśmy potęgą jako województwo. A to dzięki temu, że wykonujecie tak ciężką pracę, dzięki klubom, trenerom, działaczom, fizjoterapeutom i wielu innym – przekonywała.  - Spodziewamy się, że reprezentacja Polski wypadnie lepiej niż sportowcy pełnosprawni. Ostatnio było to 36 medali – dodała.

Za wsparcie samorządu dziękował także Jerzy Jankowski - Przewodniczący zarządu Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "START". –  Ci sportowcy to dla województwa lubuskiego wisienka na torcie i znak towarowy – podkreślał. Apelował także o wsparcie w zakończeniu Igrzysk w Rio i pomoc w przygotowaniach do kolejnych Igrzysk w Tokio.

W imieniu zawodników głos zabrała Kamila Kubas – parakajakarka. - Wiele pięknych słów w naszym kierunku padło. Cóż powiedzieć, macie rację! Nie byłoby nas tutaj gdyby nie cały sztab ludzi, którzy są z nami, a szczególnie bez naszych rodzin, które nas wspierają, wzmacniają – nawet w trudnych momentach i uczą nas pokory. Dziękujemy pani marszałek za wsparcie. To dla nas bardzo ważne – mówiła.

Gościem uroczystości był także znakomity lubuski sportowiec, wioślarz, dwukrotny mistrz olimpijski, pięciokrotny medalista mistrzostw świata, Poseł na Sejm RP Tomasz Kucharski, który życzył wszystkim swoim kolegom-sportowcom najwyższych trofeów. W wydarzeniu wziął także udział przewodniczący sejmiku Czesław Fiedorowicz.

Lubuska reprezentacja to:

    11 zawodników Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosrpawnych "START"

- Tomasz Blatkiewicz - lekkoatletyka

- Krzysztof Ciuksza - lekkoatletyka

- Adrian Imianowski - lekkoatletyka

- Maciej Lepiato - lekkoatletyka

- Łukasz Mamczarz - lekkoatletyka

- Mateusz Michalski - lekkoatletyka

- Milena Olszewska - łucznictwo

- Lech Stolman - lekkoatletyka

- Bartosz Tyszkowski - lekkoatletyka

- Łukasz Wietecki - lekkoatletyka

- Renata Śliwińska - lekkoatletyka

    6 zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START" Zielona Góra

- Kamila Kubas - parakajakarstwo

- Piotr Grudzień - tenis stołowy

- Marcin Skrzynecki - tenis stołowy

- Marek Trykacz - podnoszenie ciężarów

- Szymon Sowiński - strzelectwo sportowe

- Mateusz Surwiło- parakajakarstwo

    Zawodniczka UKS "Dziesiątka" Nowa Sól

- Krystyna Siemieniecka - tenis stołowy

Igrzyska paraolimpijskie odbędą się w dniach 7 – 18 września.

 

Dofinansowanie na promocję gospodarczą

Zarząd Województwa Lubuskiego zatwierdził listę projektów, które otrzymają dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 z przeznaczeniem na promocję gospodarczą regionu oraz umiędzynarodowienie sektora MŚP. W ramach dostępnej alokacji tj. 15 mln zł dofinansowanie otrzymały trzy projekty o wartości wnioskowanego dofinansowania 7,3 mln zł, które spełniły wszystkie kryteria dostępu i otrzymały wystarczającą liczbę punktów.

Dofinansowanie przyznane zostało w ramach Osi priorytetowej 1 – Gospodarka i innowacje, Działanie 1.4 Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP, Poddziałanie 1.4.1 Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP – projekty realizowane poza formułą ZIT, I Typ projektu - Promocja gospodarcza regionu.

Lista projektów wybranych do dofinansowania na www.lubuskie.pl

 

„Środa z Funduszami dla… instytucji publicznych na e-administrację i cyfryzację"

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami dla instytucji publicznych na e-administrację i cyfryzację", które odbędą się 7 września w Zielonej Górze i w Gorzowie Wlkp.

Podczas spotkań przekazane zostaną informacje dotyczące możliwości pozyskania środków na inwestycje związane z e-administracją i cyfryzacją w ramach planowanych form wsparcia w okresie programowania 2014-2020. Omówione zostaną warunki przyznania wsparcia, wskazane zostaną dokumenty, strony internetowe oraz podmioty oferujące unijne środki.

Spotkania odbędą się 7 września 2016 r. w godzinach 10:00-13:00

  • w Zielonej Górze: w siedzibie Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5 (sala konferencyjna nr 0.35, poziom 0);
  • w Gorzowie Wielkopolskim: w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, ul. gen. Władysława Sikorskiego 107 (sala 216, piętro II).

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu w Zielonej Górze prosimy o wypełnienie formularza poniżej. Na zgłoszenia czekamy w dniach 24 sierpnia 2016 r. do 6 września 2016 roku. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Zielonej Górze pod numerami telefonów: 68 4565-535; -499; -488; -454 (dot. spotkania w Zielonej Górze).

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu w Gorzowie Wlkp. prosimy o wypełnienie formularza poniżej. Na zgłoszenia czekamy w dniach 24 sierpnia 2016 r. do 6 września 2016 roku. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim pod numerem telefonu: 95 7390-386; -380; -378; -377 (dot. spotkania w Gorzowie Wielkopolskim).

O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe w postaci wydrukowanych prezentacji. Podczas spotkań zostanie zapewniony poczęstunek dla uczestników.

 

MPI – Lista miejscowości

6 miejscowości w 3 dni. Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne konsultacje. Porady dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków unijnych. Z pomocy będzie można skorzystać we Wschowie i Sławie (8 września), Bojadłach i Kolsku (15 września), w Babimoście i Kargowej (29 września).

Będzie to szansa do indywidualnych konsultacji ze specjalistą do spraw Funduszy Europejskich z zakresu środków unijnych m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój, informacji na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne. Do dyspozycji będą również bezpłatne materiały informacyjne.

Konsultacje odbędą się:

  1. a) w czwartek 29 września 2016 r.:

- w godz. od 09:00 – 11:30 w Urzędzie Miejskim Babimost, Rynek 3.

- w godz. od 12:00 do 14:30 w Urzędzie Miejskim w Kargowej, Rynek 33.

  1. b) w czwartek 8 września 2016 r.:

- w godz. 9:00 - 11:30 w siedzibie Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, ul. Kopernika 7 pok.nr. 8 Wschowa

- w godz. od 12:00 do 14:30 w Urzędzie Miasta w Sławie, ul. H. Pobożnego 10

  1. c) w czwartek 29 września 2016 r.:

- w godz. od 09:00 – 11:30 w Urzędzie Miejskim Babimost, Rynek 3.

- w godz. od 12:00 do 14:30 w Urzędzie Miejskim w Kargowej, Rynek 33.

Szczegółowe informacje na temat konsultacji:

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze

  1. Bolesława Chrobrego 1-3-5, pokój nr 0.3

tel. 68 4565-535, -499, -488, -480; -454.

e-mail: infoue@lubuskie.pl

 

Spotkania informacyjne Leader PROW

W związku z opublikowaniem na stronie internetowej STOWARZYSZENIA LGD BRAMA LUBUSKA dokumentacji aplikacyjnej związanej z planowanymi naborami wniosków o przyznanie pomocy dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców, stowarzyszenie zaprasza na spotkania informacyjne dotyczące pozyskiwania środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej.

Spotkania kierowane są do osób fizycznych i przedsiębiorców, którzy zamierzają skorzystać  
z funduszy przewidzianych w ramach nowej perspektywy finansowej za pośrednictwem STOWARZYSZENIA LGD BRAMA LUBUSKA.

Harmonogram spotkań informacyjnych w poszczególnych Gminach

L.p.

Nazwa Gminy

Miejsce spotkania

Data spotkania

Godzina

1

Gmina Strzelce Krajeńskie

Aleja Wolności 48, 66-500 Strzelce Krajeńskie 

12.09.2016

9:30

2

Gmina Zwierzyn

Sala nr 15, ul. Wojska Polskiego 8, 66-542 Zwierzyn 

12.09.2016

12:30

3

Gmina Dobiegniew

Ul. Dembowskiego 2, 66-520 Dobiegniew 

13.09.2016

9:30

4

Gmina Stare Kurowo

Ul. Daszyńskiego 1, 66-540 Stare Kurowo

13.09.2016

13:00

5

Gmina Drezdenko

Ul. Warszawska 1, 66-530 Drezdenko 

14.09.2016

9:30

6

Gmina Skwierzyna

Ul. Rynek 1, 66-440 Skwierzyna 

14.09.2016

13:15

7

Gmina Przytoczna

Ul. Rokitniańska 4, 66-340 Przytoczna

15.09.2016

09:00

8

Gmina Pszczew

 Ul. Rynek 13, 66-330 Pszczew

15.09.2016

12:00

9

Gmina Bledzew

  Ul. Kościuszki 16, 66-350 Bledzew

19.09.2016

09:00

10

Gmina Międzyrzecz

 Ul. Rynek 1, 66-300 Międzyrzecz 

19.09.2016

12:00

11

Gmina Łagów

Ul. 1 Lutego 7, 66-220 Łagów 

20.09.2016

09:00

12

Gmina Świebodzin

Ul. Wałowa 1, 66-200 Świebodzin 

20.09.2016 

12:30 

13

Gmina Skąpe

 Skąpe 65, 66-213 Skąpe

22.09.2016

12:00

14

Gmina Szczaniec

Szczaniec 73, 66-225 Szczaniec 

23.09.2016

12:00

15

Gmina Lubrza

Ul. Świebodzińska 68, 66-218 Lubrza 

28.09.2016

12:00

Informacje na temat głównych założeń Lokalnej Strategii Rozwoju i Lokalnych Kryteriów wyboru Operacji dostępne są również w stałym punkcie doradczym w biurze STOWARZYSZENIA LGD BRAMA LUBUSKA na ul. Wałowej 1 w Świebodzinie, telefonicznie pod nr tel. 68 475 46 23 oraz na stronie internetowej www.bramalubuska.pl

 


 

Paweł Mrożek

Kierownik Biura Prasowego

Gabinet Zarządu

p.mrozek@lubuskie.pl

tel. 68 45 65 493, tel. kom. 693 400 782

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra
www.lubuskie.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?