wtorek, 16 sierpnia 2016

Co z proponowanym lodowiskiem na Polanie Piastowskiej?


Wątpliwości Ruchu Miejskiego podziela Paweł Skibiński, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta i uczeń I LO. Do mediów wysłał "stanowisko w sprawie zagospodarowania przestrzeni na błoniach piastowskich". Jak podkreśla Skibiński, to tylko jego stanowisko, a nie całej rady. - Nie jest to mój sprzeciw wobec inwestycji. Jest ona przydatna, zważając na to, że na terenie naszego miasta dalej jest stosunkowo mało miejsc dla osób pomiędzy 13. a 18. rokiem życia. Sądzę jednak, że inwestycja nie powinna być stworzona kosztem błoni, które mają duży potencjał na miejsce imprez plenerowych i pikników, jakich na terenie naszego miasta jest niewiele. 

- Mieszkam w okolicach błoni, często tam bywam. Szkoda miejsca, które można przecież ciekawie zagospodarować - mówi Skibiński. 

Gdzie, jego zdaniem, wrotkarnia mogłaby więc powstać? - Rozumiem, że chodzi o bliskość Wzgórz Piastowskich. Ale zostawmy chociaż część błoni. Wrotkarnię można trochę przesunąć, np. wyciąć drzewa zaraz za drogą prowadzącą na parking. I tak czeka nas wycinka drzew pod kompleks saneczkarski, już w lesie, więc może tam? Bezpieczna byłaby też lokalizacja w pobliżu CRS, ale to już kłóciłoby się z pomysłem miasta. 

Skibiński proponuje, by młodzi spotkali się z prezydentem miasta. - Niech zabiorą głos, bo to w końcu do nich są adresowane tego typu projekty - tłumaczy. - Czy miasto będzie się liczyć z naszą opinią? Nie boję się o to. Nie jest wprawdzie wiążąca, jest jedynie sygnałem, ale widać, że miasto bierze pod uwagę nasze zdanie. Nasz pierwszy sukces? Udało nam się wywalczyć, by urzędnicy nie podwyższali czynszu w bursie. Teraz pracujemy wspólnie nad regulaminem MZK - tłumaczy.


Cały tekst: http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/1,35182,19766709,pod-zielonogorskim-amfiteatrem-ma-powstac-lodowisko-z-wrotkarnia.html#ixzz4DrQmvIrF


--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?