poniedziałek, 11 lipca 2016

Pytania do Jacka Wójcickiego z Agencji Prasowej Merkuriusz- likwidacja festiwalu Reggae nad Wartą

Byłem w ciągu weekendu na festiwalu Reggaeland w Płocku. Władze tego miasta postawiły na festiwale letnie jako metodę na ożywenie lokalnej turystyki. Od lat miejscowy festiwal reggae przyciąga kilka tysięcy turystów, zwykle rastafarian i fanów reggae, którzy zostawiają pieniądze w mieście. Przy terenie festiwalu zlokalizowano miasteczno namiotowe, na którym naliczyłem kilkaset namiotów, zorganizowano też żywność wegańską dla rastafarian. Na noc w mieście zostało jakieś 1,5 tys. fanów. Wszyscy oni wydali w mieście, jak szacuję, jakieś kilkaset tys. PLN.

Dlaczego w 2016 roku zmieniono nazwę festiwalu mającego 28 lat tradycji, i zmniejszono jego długość do 1 dnia? Dlaczego brakuje znanych europejskich gwiazd? Czy zgodzą się Państwo że festiwal Reggae nad Wartą za obecnej władzy po prostu upadł a winę za upadek najstarszego polskiego festiwalu ponosi aktualna władza w tym mieście?

Dlaczego Gorzów nie organizuje żadnych letnich bardziej popularnych festiwali muzycznych? Udaje się to nawet w Gorzowie, przypomnę tylko Gorzów Hip- Hop Festival czy strasznie już podupadły festiwal Reggae nad Wartą. Na festiwalowej mapie Polski jednakże Gorzów niemal w ogóle nie istnieje, choć kiedyś w tym mieście organizowano letnie festiwale muzyczne które były bardziej popularne- szczególnie Reggae nad Wartą. Sam kiedyś byłem na tym festiwalu- jednorazowo. Czy jest możliwy powrót do tej tradycji? Czy władze miasta planują reaktywację tego już dziś zupełnie upadłego festiwalu?

Festiwale w Płocku organizuje miejski ośrodek kultury i sztuki w Płocku. W jaki sposób władze miasta zamierzają rozkręcić wakacyjną turystykę? Nawet w Sławie odbywa się Sławska Noc Reggae, we Wschowie odbywa się festiwal reggae o nazwie Burning Sun. W Gorzowie nie ma czegoś podobnego, nawet na niewielką regionalną skalę. Czy władze miasta planuja jakieś działania w tym kierunku? Jaki będzie los festiwalu Reggae nad Wartą? Czy pojawią się bardziej znane gwiazdy? Od tego przecież zależy ilość fanów. Czy będzie ogólnopolska kampania reklamowa festiwalu, pole namiotowe i wegańska żywnośc dla rastafarian?


--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?