wtorek, 5 lipca 2016

Petycja do J. Kubickiego o fontannę multimedialną w Zielonej Górze

Petycja do Pana Janusza Kubickiego o budowę muzycznej fontanny multimedialnej przed filharmonią w Zielonej Górze

Szanowny Panie,
W szeregu miast Polski- na przykład w Opolu czy Rzeszowie, działają już fontanny multimedialne. W Zielonej Górze, jak wynika z informacji pani Marii Pięty, taka fontanna nie jest planowana.

Fontanna multimedialna składa się z szeregu różnorakich dysz, które są sterowane elektronicznie, przez co możliwe jest tworzenie obrazów wodnych w czasie rzeczywistym. Zwykle takie fontanny są napędzane skomplikowanymi układami sterowania i kontrolerami pozwalającymi kierować pracą dysz i pomp - na przykład w rytm muzyki. Możliwe jest tworzenie skomplikowanych pokazów - będących ogromną atrakcją turystyczną. 

W Zielonej Górze brakuje atrakcji turystycznych. Nowoczzesna fontanna multimedialna, wzorowana na przykład na fontannie w Rzeszowie, byłaby z pewnością taką atrakcją. Oto co dzieje się przy fontannie multimedialnej w Rzeszowie:

https://www.facebook.com/FonMulRze/

Zachęcam Pana do podjęcia wysiłku zlecenia zaprojektowania fontanny multimedialnej w Zielonej Górze, wzorem Torunia, Opola, Rzeszowa, nie wspominając o większych miastach kraju, w których takie fontanny od lat są magnesem pprzyciągającym turystów na spektakularne pokazy. 

Proponowana lokaliacja to pas terenu po zlikwidowanej fontannie przed filharmonią w Zielonej Górze. W chwili obecnej zaprojektowano tam fontanny tradycyjne, ale warto zmienić te plany. Fontanna multimedialna umieszczona w posadzce - pod powierzchnią nawierzchni, umożzliwiłaby organizzowanie w tym samym miejscu koncertów na otwqartym powietrzu- po prostu w czasie tych koncertów fontanna byłaby wyłączana. 

Pozdrawiam

--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?