piątek, 29 lipca 2016

Otwarcie Parku Trampolin w Zielonej Górze. Pierwsze wrażenia po wizycie.

Recenzja Parku Trampolin w Zielonej GórzePark Trampolin w Zielonej Górze został dzisiaj otwarty. Mieści się na ulicy Dekoracyjnej, naprzeciwko budynku "Novity".

W środku czeka nas kilkadzesiąt trampolin. Godzina skakania kosztuje 30 PLN, przy rezerwacji przez internet jest nieco taniej. Po godzinie skakania wyszedłem cały mokry, w mokrych spodenkach i podkoszulku. 

Być może Zielona Góra czekała właśnie na takie miejsce. Na parku trampolin trenowałem le parkour, salta i fiflaki. Dzisiaj, dość wyjątkowo, byli trenerzy i od akrobatyki, i od parkouru, i od akrobatyki. Skakanie zaczyna się małą a krótką rozgrzewką. Gdy trenowałem fiflaki, ciesząc się że nie muszę już się męczyć na trawie, pomogli mi trenerzy, ponieważ robiłem fiflaki krzywo. Tak samo z saltami- robiłem je także krzywo. 

Wreszcie w Zielonej Górze pojawiło się miejsce gdzie bezpiecznie można trenować salta i akrobatykę. Wszystkie inne miejsca były dostępne tylko dla zamkniętych grup- dla przykładu osobom "z zewnątrz" nie sposób się było dostać na salę akrobatyczną na ul. Urszuli.

W Zielonej Górze teraz to się zmieniło. Mozna wreszcie trenować salta do basenu z gąbkami, można wreszcie trenować le parkour w bezpiecznych warunkach, choć jak się okazuje- nie wszystkie elementy parku trampolin były dobrze zamocowane i niektóre elementy były nie przytwierdzone- podobno z pośpiechu przy otwieraniu obiektu. 

Od poniedziału ruszają zajęcia z le parkour, akrobatyki etc. Koszt tych zajęć to jednorazowo aż 40 złotych, i zajęcia mają się odbywać jeśli znajdą się co najmniej 3 osoby chętne do udziału w zajęciach. Niestety, zajęcia są dwa razy droższe niż ja sam płaciłem za zajęcia z akrobatyki w Warszawie. Kurs le parkour także jest drogi - dużo droższy niż zajęcia w których uczestniczyłem w innych miastach. 

Jak się dowiedziałem, Park Trampolin w Zielonej Górze i tak jest jedym z tańszych cenowo obiektów w Polsce. W innych miastach wstęp do parku trampolin jest nawet droższy. Obiekt ten otwarto ze znacznym opóźnieniem, miał on pierwotnie ruszyć blisko 2 miesiące wcześniej. 

Sala okazała się bardzo parna, gorąca, ulgę sprawiał jedynie nawiew powietrza i wentylatory. Nieco bez sensu była wielka sala do gry w zbijaka, w której - w tego zbijaka jednak nie grano. Wielkim plusem była obecność instruktorów i możliwośc powtarzania po nich trików i podnoszenia poziomu. Wielkim minusem są wygórowane ceny. Chodząc na ten park trampolin codzienne, miesięcznie pozostawiłbym tam prawie tysiąc złotych! Karnety na kursy akrobatyki czy parkour także oscylują w granicach kilkuset złotych za np. 10 wejść. Na razie brak jest informacji czy Park Trampolin honoruje karty sportowe- typu Multisport, Benefit i inne. Z pewnością dzięki temu na korzystanie z tego parku stać byłoby więcej osób.


Czy obiekt się przyjmie? Nie wiem, Zielona Góra jest już specyficznym, bardzo konserwatywnym miastem. Park trampolin z pewnością zapełnia ogromną lukę w ofercie sportowej miasta. Nie wiadomo jednak czy znajdzie się aż tyle chętnych by park trampolin wyszedł na swoje. Je z pewnością będę jego stałym klientem, ale czy znajdzie się dostatecznie dużo innych chętnych? Czas pokaże.  

--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?