czwartek, 28 lipca 2016

„Cycling Recycling” w Nowej Soli


„Cycling Recycling" w Nowej Soli

Znany wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski przygotował niezwykły projekt edukacji ekologicznej. Już w sierpniu przez ponad 2 tys. km i kilkadziesiąt miejscowości poprowadzi trasa wyjątkowej wyprawy rowerowej pt. „Cycling Recycling". Wspólnie z lokalnymi samorządami, mediami i organizacjami społecznymi organizowana będzie akcja informacyjna i edukacyjna, zachęcająca do przyjaznych środowisku zachowań, w tym zbiórki i recyklingu elektroodpadów i baterii. Dodatkowo w 10 wybranych miastach będą zorganizowane akcje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz konferencje prasowe.

2 sierpnia we wtorek ekolog przyjedzie na swoim rowerze do Nowej Soli. W tym dniu w godzinach 10:00-12:00 przy ul. Ciepielowskiej 9 odbędzie się zbiórka elektroodpadów i baterii. Dla mieszkańców przygotowane są drobne ekogadżety, np. rowerowe lampki, czapeczki, opaski odblaskowe, które będą rozdawane za przynoszone duże elektroodpady. Do akcji już zgłosili się pracownicy okolicznych firm. Z Dominikiem Dobrowolskim będzie można spotkać się na konferencji prasowej o godz. 10:00 (Nowa Sól, ul. Ciepielowska 9), na którą rowerzysta serdecznie zaprasza.

Dominik Dobrowolski 2 sierpnia ok. godz. 13 będzie przejeżdżał przez Zieloną Górę, rowerzysta zaprasza mieszkańców Zielonej Góry do wspólnej jazdy w kierunku Sulechowa i Świebodzina.

Wyprawa rozpoczyna się we Wrocławiu 1 sierpnia, tu też planowana jest meta - 21 sierpnia. Trasa, spotkania, akcje, konferencje prasowe, zdjęcia – to wszystko jest na bieżąco zamieszczane na stronie www.cycling-recycling.eu . Wyprawa „Cycling Recycling" ma charakter otwarty, tzn na na dowolnych jej odcinkach można się dołączyć i wspólnie przejechać wybraną trasę. W ramach projektu rusza także w całej Polsce akcja bezpłatnego odbierania dużych elektrośmieci np: lodówek, kuchenek, pralek i zmywarek. Szczegóły na www.decydujesz.pl . Zbiórkę i recykling elektroodpadów zapewniają Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku. 

Zapraszamy do włączenia się do akcji!

Let's Cycling Recycling!

www.cycling-recycling.eu

Piotr Drozdowicz - asystent wypraw Dominika Dobrowolskiego
--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?