piątek, 29 lipca 2016

Antyczna rzeźba z parku zaginęła współcześnie, ostatni raz była wymieniona w dokumentach w roku 1972, jak informuje p. Skorulski.

Antyczny sarkofag był poprzednio fatalnie wykorzystany- stanowił on kwietnik. Pan Skorulski proponuje wykonanie repliki sarkofagu antycznego i postawienie go w pierwotnym miejscu w parku.

Maria Pięta z Departamentu Prezydenta Miasta informuje:

odpowiadając na zapytanie w sprawie parku w Zatoniu, informujemy, że Park w Zatoniu należy do Nadleśnictwa Przytok. Obecnie trwają  czynności związane z przekazaniem terenu parku do Miasta. Utrzymaniem  bieżącej estetyki terenu wokół pałacu zajmują się mieszkańcy sołectwa skupieni wokół Stowarzyszenia Nasze Zatonie i rady sołeckiej. W przygotowaniu jest koncepcja rewitalizacji parku, gdzie zapewne będzie uwzględniona rekonstrukcja fontann, natomiast  antyczny sarkofag znajduje się faktycznie w Muzeum Narodowym w Warszawie. Sprawę wystąpienia do Muzeum Narodowego o zwrot antycznego sarkofagu należy przeanalizować. Na razie nie znamy planów dotyczących odbudowy pałacu.

--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

7 komentarzy:

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?