wtorek, 19 lipca 2016

3. tydzień Lata Muz Wszelakich

Spotykamy się z Państwem po raz kolejny. Dwa piękne miesiące letnie z Nami i Współrealizatorami. Jak co roku postaramy się zapewnić Państwu wiele ciekawych, różnorodnych i atrakcyjnych, dla każdego, wydarzeń. Nie zabraknie znakomitych koncertów, kabaretów, bajek, recitali, spotkań z artystami, spacerów, teatrów ulicznych i wielu wielu innych okazji do wspólnych kulturalnych emocji.


20 lipca, środa

godz. 1700 - 1900

nie nudzę się latem

Szlakiem zielonogórskich Bachusików

spacer z przewodnikiem Elżbietą Kaszyńską

Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych

miejsce zbiórki pl. Bohaterów - godz. 1645

wstęp wolny


21 lipca, czwartek

godz. 1800

z książką na leżaku

Pisz pan książkę spotkanie ze Zbigniewem Buczkowskim

Sala dębowa WiMBP im. C. Norwiada

wstęp wolny


godz. 2000

znani na wesoło i nieco poważniej

Piosenka dobra na wszystko program słowno-muzyczny Teatru Rampa z Warszawy

Pogram złożony z popularnych piosenek znanych z licznych programów telewizyjnych m.in. Zbigniewa Górnego, czy Andrzeja Strzeleckiego. Piosenki to znane przeboje z lat 60-tych i 70-tych w nowych aranżacjach wokalnych. Wykonywane były w programach: „Co nam w duszy gra", „Kwiaty we włosach" i innych.

scena przy ratuszu

wstęp wolny


22 lipca, piątek

godz. 1100

bajki, bajdy, banialuki

Wielka tajemnica, Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry

To spektakl detektywistyczny dla całej rodziny. Zaginęła bomba i sławny Detektyw - Filip Filipowski dwoi się i troi aby odkryć prawdę, a pomagają mu w tym - poszkodowana - hrabina Georginia Kołomyjska herbu Cholewa oraz przypadkowy przechodzień - Alojzy. Czy i tym razem odniesie sukces? Przyjdź i zobacz, a może mu pomożesz? Barwna, ciekawa scenografia oparta na wykorzystaniu kolorowych, pięknych parasoli pobudza wyobraźnię. Dużo muzyki i zabawy.

Scena przy ratuszu

Wstęp wolny


godz. 2000

bluesowe noce

Koncert zespołu Nivel

wykonanie: Tomasz Grzyb (akordeon), Arkadiusz Dec (gitara), Mateusz Gremlowski (gitara basowa), Jacek Dzwonowski (skrzypce)

N I V E L - kwartet instrumentalny, specjalizujący się we własnych interpretacjach tradycyjnych pieśni różnych krajów oraz kompozycje oparte o folklor celtycki, bałkański, francuski, argentyński, amerykański w stylach takich jak tango, gypsy swing, musette i flamenco. Muzycy czerpią w dużym stopniu z dorobku wielkich kompozytorów światowej sławy takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, Vincente Amino oraz Otto Eckleman. Każdy z nich, na co dzień „robi swoje", czyli gra własny, ulubiony repertuar, a trzeba wiedzieć, że mają w sercu inny rodzaj muzyki. Każdy muzyk zespołu NIVEL wkłada we wspólne granie inny styl, inny temperament, a mieszanka tego wszystkiego jest naprawdę imponująca. Jak muzycy sami przyznają, coś jest w muzyce świata, że fascynuje, inspiruje i bardzo wciąga, zarówno jej odtwórców, jak i słuchaczy. Zespół nieustannie pracuje nad własnym autorskim repertuarem, który będzie podsumowaniem wielogodzinnych prób i ukaże się wkrótce na pierwszej płycie zespołu.

Trzon zespołu stanowi czwórka śląskich muzyków związana z zespołami: Cocotier, Acoustic Travel Band, kwartetu Altra Volta oraz Teatrem "A" z Gliwic

Liczne osiągnięcia oraz współpraca z wieloma innymi znanymi artystami ukształtowały rozpoznawalną markę muzyków NIVEL oraz zapewniły stałą publiczność. Dzięki setkom zagranych koncertów od największych sal koncertowych poprzez występy zamknięte dla firm (koncerty towarzyszące spotkaniom biznesowym) aż po małe klubowe sceny. Muzycy NIVEL posiadają ogromne doświadczenie, które jest w stanie zapewnić słuchaczowi odbiór i zabawę najwyższej jakości.

Klub Piekarnia Cichej Kobiety

BILETY 15 zł


23 lipca, sobota

godz. 1000 - 2200

I Piknik Centrum Nauki Keplera

w programie: pięć stref aktywności: mobilne planetraium; ogród eko doświadczeń; stanowiska obserwacji kosmosu; wykłady popularnonaukowe, modele foteli lotniczych, satelitów, szybowca; doświadczenia; konkursy

parking przy Centrum Przyrodniczym

wstęp wolny


24 lipca, niedziela

godz. 1100

Oblicza Tradycji Międzynarodowy Festiwal Folkloru Zielona Góra 2016

Koncert inauguracyjny

Muzeum Etnograficzne Zielonej Górze z/s w Ochli

bilety


--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?