niedziela, 26 czerwca 2016

Pytania do władz miasta Zielonej Góry


Pytania do władz miasta Zielonej Góry

- Czy władze miasta nie sądzą że zarządzaja miastem w zbyt konserwatywny (ultrakonserwatywny) sposób? Byłem dzisiaj w Nowej Soli, i jeżdżę tam kilka razy w tygodniu, by korzystać z infrastruktury sportowej tego miasta. Jest tam wyciąg do wakeboardu, z którego korzystam kilka razy w tygodniu, tory do bmx, pumtrack, park linowy w budowie i skatepark. 

Czy wg władz miasta Zielonej Góry to normalne że mieszkańcy - skądinąd większego miasta, muszą jeździć do miast sąsiednich by korzystać z infrastruktury sportowej? 

Czy władze Zielonej Góry nie sądzą że są zbyt ultrakonserwatywne jeśli chodzi o wyposażenie miasta w infrastrukturę sportową?

- Dziś odwiedziłem też nowy basen - dziś otwarty- na świeżym powietrzu w Żarach. Dlaczego zlikwidowano basen na świezym powietrzu, basen otwarty, na ul. Źródlanej w Zielonej Górze? Jaki los czeka niedokończony basen odkryty na terenie działki p. Jarząbka przy hotelu Leśny w Zielonej Górze? Miał tam powstać basen okryty, wybetonowano nawet stosowną nieckę, ale inwestycja od lat jest niedokończona. 

- w Zielonym Lesie koło Żar otwarto właśnie nową wieżę widokową, której inwestorem było miejscowe nadleśnictwo. Dlaczego w Zielonej Górze istniejąca wieża widokowa tzw. Bismarcka jest nieczynna, zaś miejscowe nadleśnictwo jedynie wycina drzewa - np. dęby czy świerki- w danym Parku Miejskim (obecnie zwanym Wzgórzami Piastowskimi) podczas gdy w żarskim Zielonym Lesie nie prowadzi się żadnych widocznych wycinek drzew? Czy władze miasta nie mają na to wpływu? Czy władze miasta prowadziły działania mające na celu odzyskanie terenu danwego Parku Miejskiego? Przed wojną był on własnością miejskiej spółki, obowiązuje sukcesja prawna. Czy władze miasta nie moga skierować sprawy do sądu przeciwko Lasom Państwowym pozywając o zwrot terenów danwego Parku Miejskiego- aż do tzw. Wieży Bismarcka?

- w żarskim Zielonym Lesie w bardzo dokładny sposób oznaczono wszelkie atrakcje turystyczne i ścieżki, jest mnóstwo map, drogowskazów i trudno się zgubić. W danym Parku Miejskim Zielonej Góry nie ma żadnych kierunkowskazów (poza kilkoma dosłownie tablicami kamiennymi) łatwo się zgubić. Czy władze miasta coś planują w tej kwestii? Dlaczego w żarskim Zielonym Lesie są polany wyposażone w sprzęt sportowy do ćwieczeń fizycznych zaś w dawnym uMiejskim w Zielonej Górze brak takich atrakcji?

- Niech władze miasta wyłumaczą, dlaczego w Żarach jest możliwe uruchomieni ekursów sezonowych autobusów miejskich nad miejscowy nowopowstały odkryty basen, zaś w Zielonej Górze na propozycje skierowane do MZK dot. otwarcia kursów sezonowych do kąpielisk w Droszkowie, w Zaborze, w Dąbiu - ten miejski monopol komunikacyjny zawsze odpowiada negatywne? Dlaczego w Gorzowie jest możliwe uruchomienie kursów sezonowych nad okoliczne jeziora, kursujące w czasie dobrzej pogody, zaś w Zielonej Górze to samo nie jest możliwe, zaś p. Barbada Langner z MZK Zielona Góra twierdzi że bez dotacji ne pojedzie? Czemu nad okoliczne jeziora może kursować miejski monopol autobsowy w Gorzowie- nigdy zaś- w (ultra)konserwatywnie zarządzanej Zielonej Górze? Czym się różni miejscowy monopol MZK od podobnego monopolu w Gorzowie? Jakością zarządzania? Kosztami usług? Dlaczego coś co możliwe jest w Gorzowie, jest od lat niemożliwe w Zielonej Górze?

--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?