sobota, 11 czerwca 2016

Czy jest szansa na kursy autobusów MZK do Jeziora Dąbie

Dla MZK uruchomienie kursów podmiejskich to rzecz niewykonalna. MZK Zielona Góra jest monopolem, przez co jest zupełnie niekonkurencyjny na rynku przewozowym. Z jego usług zrezygnowały wszystkie gminy wokół Zielonej Góry poza gminą Zabór, gdzie na ok. 2-km odcinku kursy podmiejskie do Droszkowa wykonuje jeszcze zielonogórski MZK. 

Z tego powodu MZK nie wykonuje też kursów sezonowych nad podmiejskie kąpieliska, jako jedno z niewielu przedsiębiorstw komunikacyjnych w dużych miastach Polski.

Pytania do MZK Zielona Góra:

W wielu miastach wojewódzkich realizowane są połączenia sezonowe do najbliższych jezior. Czy MZK Zielona Góra nie mogłoby uruchomić kursów sezonowych, wykonywanych 3-4 razy dziennie do kąpieliska nad Jeziorem Dąbie w Dąbiu pod Zieloną Górą? To jedyne większe kąpielisko w pobliżu miasta, które dodatkowo w sezonie jest bardzo oblegane. 

Dojazd komunikacją zbiorową  jest obecnie niemożliwy- do kąpieliska nie kursują żadne autobusy. Przy bramie do ośrodka wypoczynkowego znajduje sie pętla na której mogłyby zawrócić autobusy MZK Zielona Góra. Autobusy mogłyby tylko kursować w czerwcu w weekendy, a w sezonie wakacyjnym- codziennie. 

Konieczne jest:
poprawienie jakości pętli autobusowej przy ośrodku wypoczynkowym, utwardzenie jej szutrem. Pętla autobusowa znajduje się przy bramie ośrodka wypoczykowego. Droga do ośrodka jest utwardzona, ale należałoby sprawdzić jej stan, uzupełnić stan nawierzchni etc.
Czy MZK jest zainteresowane obsługą takich połączeń sezonowych na zasadzie komercyjnej? 

Na zdjęciu: Pętla autobusowa i parking w Dąbiu przy kąpielisku


Odpowiedzi Urzędu Gminy Dąbie 


W odpowiedzi na Pana pytania dotyczące poprawy jakości drogi w celu uruchomienia kursów autobusów PKS lub MZK do ośrodka wypoczynkowego w Dąbiu uprzejmie informuję, że droga jest własnością Lasów Państwowych  w związku z czym gmina nie ma podstaw do poprawy jej stanu technicznego.


Ponadto, po rozmowie z zarządcą ośrodka – Panią Katarzyną Truszkiewicz, ustalono, że są zainteresowani wykonaniem pętli autobusowej wyłącznie przy drodze wojewódzkiej. W związku z czym proszę o kontakt z zarządcą ośrodka oraz Zarządem Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

 

 

Pozdrawiam

 

Monika Filip - Turczyniak
Kierownik Referatu Rozwoju Gminy i Ochrony Środowiska

tel. 68 383 0339   fax 68 383 2148
 

Urząd Gminy Dąbie ul.Szeroka 4 66-615 Dąbie


Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?