wtorek, 24 maja 2016

Ruszyły nabory projektów na rozwój polsko-niemieckiego pogranicza - komunikat MRMożna już składać wnioski o dofinansowanie projektów dotyczących transportu i mobilności oraz integracji i współpracy na polsko-niemieckim pograniczu. Środki pochodzą z dwóch programów Interreg 2014-2020: Brandenburgia – Polska i Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia – Polska. W puli obu konkursów jest łącznie ok. 53,2 mln euro.

Środki unijne pozwolą na wyłonienie polsko-niemieckich projektów dotyczących poprawy infrastruktury drogowej, wzmocnienia działalności instytucji publicznych i administracji oraz współpracy  mieszkańców i instytucji obszaru pogranicza. Skorzystać z nich mogą m.in. organy administracji rządowej i samorządowej (jak też ich związki i stowarzyszenia), jednostki państwowe bądź samorządowe zapewniające usługi publiczne, jednostki naukowe i edukacyjne, instytucje kultury organizacje pozarządowe non-profit.

Wnioski o dofinansowanie należy wypełnić w dwóch językach: polskim i niemieckim poprzez dostępną na stronie internetowej właściwego programu aplikację on-line oraz w wersji papierowej do odpowiedniego Wspólnego Sekretariatu – we Frankfurcie nad Odrą (program realizowany z Brandenburgią) lub Löcknitz (program z Meklemburgią-Pomorzem Przednim i Brandenburgią).

Szczegółowe informacje dotyczące naborów znajdują się na stronach internetowych: programów Brandenburgia-Polska (http://interregva-bb-pl.eu/pl/) i Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska (http://interreg5a.info/index.php/pl/) lub na portalu Funduszy Europejskich.Aleksandra Serkowska

Departament Komunikacji
Ministerstwo Rozwoju
Pl. Trzech Krzyży 3/5
00-507 Warszawa

tel. 22 273 7113
e-mail: media@mr.gov.pl
www.mr.gov.pl
--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?