wtorek, 22 marca 2016

Połączenie Zielona Góra- Berlin startuje od 29 marca 2016

Startuje bezpośredni pociąg z Zielonej Góry do Berlina będzie obsługiwany przez Przewozy Regionalne i DB Regio (poniżej więcej informacji o tym połączeniu).

Nowe bezpośrednie połączenie Zielona Góra - Berlin - Zielona Góra zostanie stworzone na bazie jednego z pociągów kursujących z Zielonej Góry do i z Frankfurtu nad Odrą poprzez wydłużenie jego relacji do i z Berlina, z niewielką korektą dotychczas obowiązującego rozkładu jazdy. Kursy do Berlina będą realizowane codziennie od 29 marca br. Połączenie będzie finansowane ze środków samorządu województwa lubuskiego w ramach aktualnie obowiązującej obecnie umowy o świadczenie usług publicznych. Pociągi będą wyjeżdżały z Zielonej Góry o godz. 6:52, a z Berlina o godz. 10:11. Połączenie będzie obsługiwane pojazdami dzierżawionymi od kolei niemieckich (VT 646). Szczegółowy rozkład jazdy niebawem pojawi się w wyszukiwarkach połączeń kolejowych. 

Zielonogórzanie podróżujący do Berlina będą mogli skorzystać z już obowiązującej taryfy Związku Komunikacyjnego Berlin-Brandenburgia (VBB), która jest znacznie korzystniejsza niż podstawowa taryfa międzynarodowa. Bilet normalny w taryfie VBB z Zielonej Góry do stolicy Niemiec kosztuje 14,4 euro, a ulgowy 10,9 euro. Osoby regularnie podróżujące na tej trasie mogą korzystać z biletów miesięcznych i tygodniowych. W pociągach relacji Zielona Góra - Berlin - Zielona Góra będą obowiązywały również inne oferty promocyjne, m.in. Bilet graniczny Polska - Niemcy. Więcej informacji o tej i innych ofertach można znaleźć na naszej stronie internetowej: http://www.przewozyregionalne.pl/niemcy-jest-w-czym-wybierac


Michał Stilger
Przewozy Regionalne
Biuro Zarządu
Wydział ds. Komunikacji i Public Relations

--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?