poniedziałek, 14 marca 2016

Nagrodzony spektakl "Gdy przyjdzie sen..." 18,19 i 20 marca!

Pobierz obrazki
        WIADOMOŚCI TEATRALNE
Aktualności
Bilety online
Nagrodzony spektakl "Gdy przyjdzie sen..." 20 i 21 lutego!

Serdecznie zapraszamy na spektakl „Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna" w reżyserii Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka, który znalazł się wśród laureatów tegorocznej edycji plebiscytu Ale Sztuka!

18,19 marca 2016 r. godz. 19.00
20 marca 2016 r. godz. 18.00Ale Sztuka! to coroczny, odbywający się już siódmy raz, plebiscyt kulturalny organizowany przez lubuskie media – TVP Gorzów Wielkopolski, Radio Zachód i Gazetę Wyborczą. Spośród wielu propozycji „kulturalnych zachwytów" nadesłanych przez widzów, słuchaczy i czytelników, finałową dziesiątkę - a następnie trójkę laureatów – wybiera kapituła złożona z dziennikarzy trzech redakcji.

Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna – to druga część teatralnej trylogii „opowieści wiejskich", aktualnie tworzonej przez autorski tandem PiK, czyli Pawła Wolaka i Katarzynę Dworak – aktorów związanych z Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy. Przedstawieniejest opowieścią o miłości: źle poczętej, niepoprawnie ujawnionej i absurdalnie przerwanej. Chociaż akcja przebiega głównie na wsi, i to takiej „daleko od szosy" – dylematy moralne, przed jakimi stają główne postaci spektaklu, mają charakter uniwersalny. Zagęszczenie zdarzeń w niewielkiej zamkniętej przestrzeni społecznej pozwala na ujęcie problematyki i formy scenicznej tego spektaklu w balladowo-moralitetowy nawias, gdzie jest miejsce nie tylko na „czarną" opowieść o ludzkich losach, lecz także na niemałą dawkę komizmu. Para głównych bohaterów: nienawidząca swojej wsi i sytuacji życiowej Basia oraz jej nieślubny partner życiowy Jasiek – bardzo różnie interpretują swój los, lecz splot zdarzeń, zarówno tych przez nich samych wywołanych, jak i tych „z wyroku niebios" doprowadza oboje do tragicznego finału. Jasiek próbuje – wobec mnożących się wokół niego zagrożeń i trudnych wyborów – za wszelką cenę utrzymać swe człowieczeństwo w ryzach, ale przegrywa konfrontację z innymi mieszkańcami wsi. Gdy odnosi wreszcie moralne zwycięstwo nad samym sobą – dotyka go klęska. To przeniesienie świata przedstawionego na odleglejszy dystans dzieje się także poprzez specyficzne ukształtowanie przestrzeni scenicznej oraz niezwykle ważną w spektaklu rolę grafiki (znakomita animacja nie tylko interpretuje problematykę przedstawienia, ale i „współdziała" z aktorami). Szczególną wartością tego przedstawienia jest jego warstwa muzyczna, polegająca na zespołowo wykonywanym na żywo śpiewie/melorecytacji całego zespołu, który nie opuszcza sceny od początku do końca spektaklu, zajmując jedynie zmieniające się pola gry, w bliskim kontakcie z widzem – przedstawienie rozgrywa się we wspólnej dla aktorów i widzów przestrzeni Dużej Sceny Lubuskiego Teatru.Rezerwacja biletów: tel. 68 452-72-72
Sprzedaż internetowa: www.bilety.teatr.zgora.pl
Pobierz obrazki
Pozdrawiamy serdecznie,
Impresariat Lubuskiego Teatru
T: 68 452-72-72 w. 35,51,63
E: impresariat@teatr.zgora.pl
www.teatr.zgora.pl
  


Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli nie możesz się wypisaćBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?