poniedziałek, 15 lutego 2016

Nagrodzony spektakl "Gdy przyjdzie sen..." 20 i 21 lutego!

Pobierz obrazki
        WIADOMOŚCI TEATRALNE
Aktualności
Bilety online
Nagrodzony spektakl "Gdy przyjdzie sen..." 20 i 21 lutego!

Serdecznie zapraszamy na spektakl „Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna" w reżyserii Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka, który znalazł się wśród laureatów tegorocznej edycji plebiscytu Ale Sztuka!

20 i 21 lutego 2016 r.
godz. 19.00Ale Sztuka! to coroczny, odbywający się już siódmy raz, plebiscyt kulturalny organizowany przez lubuskie media – TVP Gorzów Wielkopolski, Radio Zachód i Gazetę Wyborczą. Spośród wielu propozycji „kulturalnych zachwytów" nadesłanych przez widzów, słuchaczy i czytelników, finałową dziesiątkę - a następnie trójkę laureatów – wybiera kapituła złożona z dziennikarzy trzech redakcji.

Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna – to druga część teatralnej trylogii „opowieści wiejskich", aktualnie tworzonej przez autorski tandem PiK, czyli Pawła Wolaka i Katarzynę Dworak – aktorów związanych z Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy. Przedstawieniejest opowieścią o miłości: źle poczętej, niepoprawnie ujawnionej i absurdalnie przerwanej. Chociaż akcja przebiega głównie na wsi, i to takiej „daleko od szosy" – dylematy moralne, przed jakimi stają główne postaci spektaklu, mają charakter uniwersalny. Zagęszczenie zdarzeń w niewielkiej zamkniętej przestrzeni społecznej pozwala na ujęcie problematyki i formy scenicznej tego spektaklu w balladowo-moralitetowy nawias, gdzie jest miejsce nie tylko na „czarną" opowieść o ludzkich losach, lecz także na niemałą dawkę komizmu. Para głównych bohaterów: nienawidząca swojej wsi i sytuacji życiowej Basia oraz jej nieślubny partner życiowy Jasiek – bardzo różnie interpretują swój los, lecz splot zdarzeń, zarówno tych przez nich samych wywołanych, jak i tych „z wyroku niebios" doprowadza oboje do tragicznego finału. Jasiek próbuje – wobec mnożących się wokół niego zagrożeń i trudnych wyborów – za wszelką cenę utrzymać swe człowieczeństwo w ryzach, ale przegrywa konfrontację z innymi mieszkańcami wsi. Gdy odnosi wreszcie moralne zwycięstwo nad samym sobą – dotyka go klęska. To przeniesienie świata przedstawionego na odleglejszy dystans dzieje się także poprzez specyficzne ukształtowanie przestrzeni scenicznej oraz niezwykle ważną w spektaklu rolę grafiki (znakomita animacja nie tylko interpretuje problematykę przedstawienia, ale i „współdziała" z aktorami). Szczególną wartością tego przedstawienia jest jego warstwa muzyczna, polegająca na zespołowo wykonywanym na żywo śpiewie/melorecytacji całego zespołu, który nie opuszcza sceny od początku do końca spektaklu, zajmując jedynie zmieniające się pola gry, w bliskim kontakcie z widzem – przedstawienie rozgrywa się we wspólnej dla aktorów i widzów przestrzeni Dużej Sceny Lubuskiego Teatru.Rezerwacja biletów: tel. 68 452-72-72
Sprzedaż internetowa: www.bilety.teatr.zgora.pl
Pobierz obrazki
Pozdrawiamy serdecznie,
Impresariat Lubuskiego Teatru
T: 68 452-72-72 w. 35,51,63
E: impresariat@teatr.zgora.pl
www.teatr.zgora.pl
  


Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli nie możesz się wypisaćBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?