poniedziałek, 6 lipca 2015

Powstaje nowy terminal pasażerski w porcie lotniczym Babimost

Budowana „Hala kontroli przylotów” (HKP) jest ostatnim elementem, który poprawi stan bezpieczeństwa lotniska Zielona Góra/Babimost. Zaplanowana ona została w Indykatywnym Planie  Inwestycyjnym Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Nazwa pełna projektu to „Rozbudowa i modernizacja Regionalnego Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście wraz z infrastrukturą lotniskową”. Koszt budowy HKP wraz z wyposażeniem to około 3 200 000 zł. Dofinansowanie ze środków UE wynosi 85 % środków kwalifikowalnych.

Zakończenie budowy planowane jest na początek września 2015 r. Na przełomie września i października lotnisko Zielona Góra/Babimost przejmuje ruch charterowy z lotniska Poznań Ławica. W wyniku powstania HKP Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, będzie mogło dokonać zmian w starym terminalu odlotowo-przylotowym. Terminal odlotowo-przylotowy zostanie przeorganizowany w taki sposób, aby było można w sposób bezpieczny dla pasażera jak i portu dokonać odprawy około 200 pasażerów jednorazowo w odlocie.

Ważnym elementem dla rozwoju portu lotniczego w Zielonej Górze jest możliwość w sposób bezpieczny, ale także w miarę komfortowy odprawić taką ilość pasażerów jaką zabiera na pokład samolot kodu C (B 737, A 320). W tym ma pomóc nowo budowana HKP. Będzie ona elementem portu, który posłuży tylko i wyłącznie pasażerom przylatującym do Zielonej Góry.
(wg informacji prasowej)

1 komentarz:

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?