sobota, 21 lutego 2015

Czy rowerem pojedziemy nad torami?

Na odcinku prawie 5 km - pomiędzy ul. Wyspiańskiego a ul. Węgorzewską we wschodniej części miasta- brak jest przejazdu kolejowego. W ogóle, w mieście brak jest ścieżek rowerowych na mostach nad i pod torami. Jest też most nad torami przy obwodnicy, oraz most pod obwodnicą, ale nie da się na na ów most nad torami wjechać rowerem- mimo że ma chodnik. Wejście pieszych także chyba nie jest możliwe- schodki mają charakter techniczny.

Czy Urząd miasta nie może dokonać "prac ziemnych" i wykonać w skarpie nasypu drogi krajowej S3 - dojścia i zejścia na wiadukt, dla rowerzystów? Sam tam jeżdżę rowerem, i niewygodne  jest przenoszenie go nad torami kolejowymi. Mieszkam w tej okolicy i czasem czytam w prasie o wypadkach. Co najmniej jedna osoba zginęła na torach pod tym mostem na zdjęciu, na który nie można wygodnie wejść/ wjechać. Znaleziono tam zabitego- chyba przez pociąg - mojego kolegę z klasy z gimnazjum, jakiś już czas temu.

Mapkę załączam. Czekam na odpowiedź, opublikuję ją. Pytaliśmy, 
czy możliwe jest wykonanie wysypanych szlaką wjazdów i zjazdów dla rowerzystów, tak aby można tez było wjechać na ścieżkę nad Gęśnikiem (bardzo ładną zresztą).

użyto Map Google do celów demonstracyjnych.

4 komentarze:

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?