poniedziałek, 13 grudnia 2010

„Cały ten basen jest po prostu okropny, szarość i przygnębienie”

W Zielonej Górze otwarto basen. Nie, jeszcze na nim nie byłem. Na forum Gazety Lubuskiej znalazłem następująca recenzję jego architektury: „cały ten basen jest po prostu okropny, szarość i przygnębienie” (internauka Rypka). Podobno podczas kampanii wyborczej jedno z rozdawanych bezpłatnie czasopism atakowało prezydenta za to że kosztujący 150 czy 160 mln PLN basen to jakaś totalna i niewyobrażalna bieda, podczas gdy w Hiszpanii za 52 mln euro, a więc sumę o 30 % większą, zbudowano niezwykle luksusowy aquapark z ogromną liczbą atrakcji wodnych. Inni porównywali też cenę tutejszego parku wodnego z parkiem wodnym w Szczecinie, za podobne pieniądze niebagatelnie większym.

Nie wiem co o tym sądzić, szkoda tylko że podyskutować krytycznie w prasie można jedynie z okazji wyborów- i jak się taką prasę samemu wyda, bo poza tym to tutejsza prasa ma dworski wobec władzy charakter.

p.s. Właśnie sprawdzałem cennik basenu w sieci i sauny są niezwykle drogie. A to przecież coś niezwykle popularnego w wielu krajach i na wszystkich basenach jakie ostatnio odwiedzałem, były w cenie.

1 komentarz:

  1. Jak się ma problemy ze wzrokiem i rozróżnianiem kolorów to basen może i jest szary. Takie dolegliwości można leczyć, ewentualnie zdać się na opinię osoby która widzi dobrze. Nikt nie bierze pod uwagę, że koszt budowy naszego basenu zawiera również wspaniałą halę:p jak ktoś nie był niech nie ocenia, basen jest fajny, zadbany i nic więcej nie trzeba, żeby popływać. A jak tak się zachwycacie hiszpańskim basenem to droga wolna, wsiadać w samolot i lecieć. Co do saun, może i nie są najtańsze w mieście, ale tańsze niż gregor. Cóż za jakość obsługi się płaci. Gdy zadrogo proponuję zbudować saunę w domu, ciekawe czy wtedy będzie taniej.

    OdpowiedzUsuń

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?