poniedziałek, 5 października 2009

Skierujmy sprawę drogi przez Park Piastowski do sądu

Szanowny Pan
Biuskup Diecezji Zielonoigórsko- Gorzowskiej
dr Stefan Regmunt

Ekscelencjo,
Pragnę zauważyc że władze tego nader światle zarządzanego grodu planują dość niemiło by wybudować Państwu drogę przez park. Nie kwestionuję idei budowy drogi, ile partactwo jej zaplanowania. Kosztem 181 tysięcy euro plus koszt robót ziemnych (czyli naniesienia na to piachu) możnaby zakryć tą drogę takim rodzajem tunelu jaki się stosuje przy budowie przejść dla zwierząt. Od tego nawet ja mogę wynegocjować 10-20 % rabatu korzystając z warunków handlowych firm w jakich pracuję.

Posesja Ekscelencji straci na wartości znacznie więcej niż wynosi koszt wsadzenia tej drogi w taki tunel. Ekscelencji należy się odszkodowanie za spadek wartości nieruchomości, które spowoduje że ten wariant przebiegu który obecnie miasto promuje i chce realizować, będzie po prostu dużo droższy niż puszczenie drogi w płytkim tunelu.

W ogóle Ekscelencja powinien zaskarżyć to całe pozwolenie, i te całe projekty do sądu (miałem "przyjemność" rozmawiać z wg mnie nader niekompetentnym projektantem tej trasy. Był nieuprzejmy, niezadowolonych miał on głęboko w poważaniu).

Prosze i wnioskuję do Ekscelencji o skierowanie sprawy do sądu. Niech sąd zbada, czy poprawnie zbadano wszystkie możliwe warianty budowy drogi. Wg mnie politycy, w tym także "kościelni" politycy jak p. Urbaniak, przecież konserwatysta, zawyżyli koszt wpuszczenia drogi w tunel, a tutejsza prasa bulwarowa tylko to powtarza.

Partactwem przy inwestycjach to miasto obawiam się że stoi. Polecam np. wiadukt na ul. Sulechowskiej, gdzie na chodniku nie wyminą się dwa rowery, o wózkach z dziećmi nie wspominając (a przed remontem- mogły). Przebudowa ul. Wyspiańskiego, gdzie bez potrzeby wycięto szpaler drzew, o czym rozpisywała się tutejsza prasa, niekiedy potrafiąca się jednak zająć tematem.

Szkoda że Ekscelencja nic z ową rzeczą nie robi.

Pozdrawiam,

2 komentarze:

 1. zastanawiam się co ma z tym wspólnego Biskup?
  trochę nieworzeczna ta notka, to jak by spytać co ma piernik do wiatraka..

  OdpowiedzUsuń
 2. Człowieku, zamiast ględzić, ładować się na wszystkie fora i na wzór Tuska i jego pajaców uprawiać nachalny pijar samego siebie weź i coś zrób realnie.
  Ktoś tu obeznany chyba juz radził jak sprawę załatwiać:

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,73,100395472,100418225,Rdo_klub_lubuski.html

  I co, zrobiłeś (-ście) coś? Powiadomiliście Generalne Konserwatora? Są jakieś skutki?
  Czy tylko odezwy i pretensjonalne artykuliki potrafisz skrobać?

  OdpowiedzUsuń

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?