czwartek, 17 września 2009

Referendum o odwołanie prezydenta Kubickiego

Zróbmy w tym mieście referendum - odwołajmy Czerwonego Prezydenta.

Mam już dosyć.

-jacy inwestorzy z zewnątrz, poza sieciami handlowymi, pojawili się faktycznie i realnie za jego prezydentury?

-co poprawił w estetyce miasta przez ostatnie 3 lata? Ronowicz chociaż schody przy sądzie zrobiła.

-ogranicza konkurencję, wprowadza mieszkańcom monopole, co wg teorii ekonomicznej skutkuje wzrostem cen. Miasto przegrało proces i otrzymało 95 tys. zł kary za wprowadzenie monopolu w wywożeniu odpadów, czyli naszych śmieci.

-nawet w Rzeszowie wprowadzono konkurencję w komunikacji miejskiej, ogłoszono przetargi na obsługę linii. Zielona Góra to już jedno z ostatnich miast tej wielkości gdzie hoduje się monopol. Wiele osiedli i ulic ma bardzo słabą ofertę, tylko trasa "8" , "0/80" i "19" ma poprawną ofertę.

-niszczy park piastowski. tunel pod parkiem kosztuje nie kilkaset milionów, nie kilkadziesiąt, ale 200 tys. euro plus prace ziemne. Wycena wykonawcy takich konstrukcji na moim blogu.

- zasypuje i rozbiera linię szybkiego tramwaju niedziałajacą od 1946 roku, i cudem ocalałą przez całą komunę. Prowadzi z dworca PKS na os. Łużyckie i ul. Wiśniową. Zamiast rzecz uruchomić, wystarczy zlecić remont podtorza i wymianę szyn na staroużyuteczne (3,3 mln wg szacunków), to przecież mozna zaorać, zniszczyć coś co warte jest kilkaset milionów i INNE MIASTA TYLE PŁACĄ BUDUJĄC TAKĄ INFRASTRUKTURĘ. Nawet w mniejszym Elblągu ile linii tramwajowych budują. Na Zachodzie Europy ile powstaje, w miastach mniejszych od naszego.

Proponuję zrobić inną Zieloną Górę niż Czerwoną.

AdamInny mókomentarz:

Jest jakaś szansa że inne władze będą mniej niszczycielskie. Przypuszczalnie będą to jacyś konserwatyści.

Komuniści pojmują rządzenie przez tkwienie oraz budowę nowych dróg i rond, od czasu do czasu robiąc ostre konflikty środowiskowe. To komuniści rozbierają kolej miejską w tym mieście- vide p. Listowski i rozbiórka mostów na linii do Jędzrzychowa. Wystarczą trochę inne władze by zmienić politykę transportową na bardziej proekologiczną (ależ prosze spojrzeć czy ktoś jeździ do Polskiej Wełny autobusem? Zdaje się że chyba nawet nie ma jakim...) By ożywić kulturę, obalić różne monopole, wyprzedać mieszkania i zaorać te ZGKiMy czy jak to się nazywa ten "śmietnik na nieruchomości"...

2 komentarze:

 1. słaby jesteś koleś z tymi torami.Nie wiem co chciałbyś nimi skomunikować. Jest to dla mnie olbrzymią zagadką.
  I porównania jej do lini autobusowej nr 8 jest bynajmniej śmieszne.
  Natomiast dziwi mnie w tych Twoich wydumanych koncepcjach pominąłeś zupełnie Odrzanke i linie na Żary.

  OdpowiedzUsuń
 2. Konserwatyści mają być proekologiczni? Od kiedy konserwatyści w takie pierdoły jak ekologiczny transport wierzą?


  Czerwoni towarzysze zdradzili zielone ideały, które miały być modne w XXI wieku. Dlatego ci przykro.

  OdpowiedzUsuń

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?