niedziela, 10 maja 2009

Koniec Greenpeace w Zielonej Górze?

Pamiętam, była przed dwoma laty, może trzema, w Zielonej Górze taka organizacja ekologiczna jak Greenpeace. Sam wychowałem się na "Grinpisie", mieszkając w Niemczech uczestniczyłem w ich akcjach. We Frankfurcie nad Odrą ową organizację prowadzi nauczyciel szkolny, pomagają mu jego uczniowie. Jeden z nich skonstruował pojazd napędzany wyłącznie energią słoneczną (pojazd ma też akumulatory ładowane ze słońca).

A w Zielonej Górze? Szef Greenpeace w naszym mieście po jakimś czasie stwierdził że on już czasu wolnego na zajmowanie się taką organizacją nie ma. Tymczasem zdaje się to Greenpeace zorganizował wielką demonstrację w obronie Rospudy, największą i najliczniejszą demonstrację w tym mieście od wielu, wielu lat.

Z Greenpeace stało się to co z wieloma innymi organizacjami- ich aktywni członkowie powyprowadzali się z miasta (nader nudnego i zaniedbanego) albo wycofali się z braku czasu i perspektyw na sukces (chociażby takich jak przebicie się do tutejszych mediów ze swoimi argumentami, co wymaga, zdaje się, kumpli w redakcji).

W Zielonej Górze nie ma tymczasem żadnej organizacji ekologicznej z prawdziwego zdarzenia. Organizacji prowadzącej swje biuro, organizującej debaty i spotkania, obecnej w mediach i aktywnej w dziedzinie urabiania opinii publicznej. To jest działalność społeczna, niedochodowa, i nikt w tym mieście nie ma na nią ochoty.

5 komentarzy:

  1. ekologia temat niewygodny dla polityka mało dochodowy.
    Znikoma świadomość społeczna oraz naleciałości , że śmieci można podrzucić sąsiadowi procentuje iż mamy jeden wielki bajzel na całym świecie i nikt nie bierze za to odpowiedzialności. Tak na prawdę to każdy z nas obojętnie gdzie śmieci jest odpowiedzialny. A ZIEMIA SIĘ UPOMNI"

    OdpowiedzUsuń
  2. Two Englishmen swarovski were prada handbags laid gucci shoes low bottega by sunstroke. michael kors outlet My pandora jewelry salient memories ray ban sunglasses of that time louis vuitton are the heat of the burberry outlet midday sun, mizuno running and hair straightener working cheap oakley sunglasses half-naked nfl jerseys with polo ralph lauren outlet online sand--bags michael kors punishing louboutin one's ray ban sunglasses shoulders which ugg were already uggs on sale flayed womens clothing by the sun; and the longchamp handbags lousiness babyliss of hollister our clothes and michael kors boots, air max 90 which were christian louboutin literally dropping to pieces; and thomas sabo the struggles hermes birkin with kate spade the mule watches which

    OdpowiedzUsuń

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?