poniedziałek, 13 kwietnia 2009

Wiadukt przez Odrę w Bytomiu Odrzańskim- topowy absurd naszego województwa


W kategorii dziwactw i natręctw tego województwa most nad Odrą w Bytomiu winien zająć miejsce czołowe. Także dlatego że żelazne belki na wiadukcie donikąd, nawet pomalowane, tkwią tam niemal 60 lat. Wyobraźcie sobie że mieszkacie w takiej kamieniczce przy takim nieukończonym wiadukcie przez całe życie.

Dziw że ktoś jeszcze maluje te żelazne bele, wciąż powtarza mantrę o odbudowie mostu. Na razie przez rzekę można przedostać się łodzią. Wiadukt został wysadzony w styczniu 1945 roku przez wycofujące się wojska niemieckie. Jest nieodbudowany mimo prób sprzed 50 lat.


Fot. Zapomniany wiadukt przez Odrę- resztki dzisiejsze (zdjęcie ze strony www: http://fortyfikacje.legnica.pl/ )


Poniżej: zdjęcia z dnia wczorajszego
A to pocztówki z lat 1920-1930:


Osoba siedząca koło mnie dziwi się na niezwykłą rozpiętość tego mostu. Że przekracza cały główny nurt bez jednego filaru w rzece. Najpierw osoba ta, wiedząca jak się oblicza mosty i poszczególne elementy konstrukcyjne, nie chciała wierzyć że most nie miał podpory w środku, dopiero kolejne pocztówki ją przekonały. Powyższa pocztówka nosi stempel pocztowy z 1912 r.


7 komentarzy:

  1. official source my response Recommended Reading here check my site check it out

    OdpowiedzUsuń
  2. hop over to here replica bags high quality visit our website replica bags from turkey link replica bags and shoes

    OdpowiedzUsuń
  3. content c4r43o7e30 replica designer bags replica bags vancouver x7t50b0p52 replica bags in bangkok try these out g2v33m6c81 replica bags us replica bags for sale replica gucci h5c18h2e46 replica bags cheap

    OdpowiedzUsuń

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?