czwartek, 10 kwietnia 2008

A co z basenem?

Fot. Czy basen taki jak proponuje nam na swych stronach Przegląd Lubuski?

Lata lecą, a basenu nie ma i przez najbliższe lata nie będzie. Nie ma nawet projektu, wizualizacji wnętrza, choć za 120 mln możnaby zbudować takie cudo jak na powyższym zdjęciu.

W Zielonej Górze jest kilka mniejszych basenów- przy szkołach, w Drzonkowie etc. Z powodzeniem mogłyby one zastąpić lukę na rynku przez te kilka, a może kilkanaście lat. Niestety, są one niezadbane, brakuje tam porządnych szatni, są one niewypromowane, tak naprawdę nieudostępnione publiczności, która jest tam raczej nieproszonym gościem. Do basenu w Drzonkowie, zwykle tragicznie pustego, brakuje dobrego i szybkiego dojazdu komunikacją miejską- autobusy kursują za rzadko, i zbyt długo. Powinny także kursować do Drzonkowa z zachodniej części miasta przez Jędrzychów.
Fot. Basen kryty w Drzonkowie, wg drzonkow.pl


Ludzie na ogół nie mają pojęcia że w mieście jest 5-6 basenów. Część z nich to baseny szkolne, zarządzane nieprofesjonalnie, otwarte w niedogodnych porach. Powinien je np. przejąć MOSiR i zrobić z nich typowe baseny komunalne udostępniane szkołom, ale przede wszystkim mieszkańcom.

3 komentarze:

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?