poniedziałek, 21 stycznia 2008

Apel do władz miasta z czerwca 2007 o ponowne rozpatrzenie sprawy budowy drogi przez Park Piastowski

Szanowni Państwo,

Sadzę iż przy planowaniu drogi przez Park Piastowski i obliczaniu kosztorysów poszczególnych alternatyw doszło do błędu, w wyniku którego najatrakcyjniejsza okazała się alternatywa na powierzchni. Dziwi to nieco- wszak różnica wysokości 30 metrów pomiędzy ul. Botaniczną i Wyszyńskiego sprawia że wykop będzie głęboki, i rozcięcie tkanki miasta będzie dość poważne.

Sprawdziłem jak ma się sprawa z cenami takich konstrukcji z blachy pogrubionej. Szczegóły oferty jaką uzyskałem są w załączeniu, doradzał mi p. Michał. Namiary na tą firmę uzyskałem przez poznańską GDDKiA w ciągu kilkunastu minut.

Myślę że może należałoby przekonać Państwa, by poprosić p. Liberskiego o wykonanie kosztorysu także z tą technologią, która, z tego co widzę, jest dość powszechnie używana, mimo że relatywnie nowa. Samorządowcy, z którymi rozmawiałem w Wągrowcu, zachwalali ją jako tanią.

Wóczas na powierzchni (cóż- drzewa byłyby wycięte, częśś możnaby uratować stosując ścianki szczelinowe do osłonięcia wykopu w czassie budowy) możnaby urządzić brakującą dziś w tym parku łąkę- błonia, takie miejsce na pikniki, opalanie się, po prostu porządny trawnik, może nawet ze sztucznym nawadnianiem (i zakazem wprowadzania psów). Ponadto na tego typu budowlach nasadza się także drzewa i krzewy- minimalny naziom gleby to 1,5 metra. Park mógłby być więc w tym miejscu nadal.

Proszę więc uprzejmie o ponowne zlecenie rozpatrzenia zastosowania tym razem innej technologii wykonania przepustu pod parkiem.

6 komentarzy:

 1. Here we present to introduce to all visitors in this great blog. and thank you for allowing me .

  cara menggugurkan kandungan
  obat aborsi
  tanda tanda kehamilan

  OdpowiedzUsuń
 2. This is a very good article material and it is very useful for us all. thank you . cara menggugurkan kandungan

  OdpowiedzUsuń
 3. I am glad to land on your website where I am learning a lot about the shared topics. Really this blog is much informative which can be used by anyone who has a keen interest in the topics. Best travel and tour operators in Ghana, Africa Holiday packages in Ghana

  OdpowiedzUsuń

Ilu mieszkańców mieszka wg ciebie w Zielonej Górze?